wyprawa kon tiki cda


Jest rok 1947. Młody Norweg Thor Heyerdahl spędził 10 lat na wyspach Polinezji badając tamtejsze ludy, gdzie też stworzył teorię o ich pochodzeniu z odległej Ameryki Południowej. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych antropolog próbuje przeforsować swoje odkrycie...

Cały film Wyprawa Kon-Tiki online na CDA HD Zalukaj. Razem z pięcioma innymi śmiałkami (z których tylko jeden zna się na żeglarstwie) wyrusza w rejs przez Pacyfik, za środek transportu mając drewnianą tratwę o nazwie Kon-Tiki.

Director: Joachim Rønning. Starring: Pål Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Tobias Santelmann and others. Gdzie obejrzeć Wyprawa Kon-Tiki Online. Jest rok 1947. Młody Norweg Thor Heyerdahl spędził 10 lat na wyspach Polinezji badając tamtejsze ludy...

Wyprawa Kon-Tiki - podróż Thora Heyerdahla na tratwie Kon-Tiki przez Ocean Spokojny w 1947 roku. Inspiracją do podróży Heyerdahla była legenda opowiedziana mu przez jednego z tubylców na wyspie Fatu Hiva. Według niej ludność Polinezji mieszkała kiedyś daleko za oceanem.

"Wyprawa Kon-Tiki" to film o podróży Thora Heyerdahla i jego przyjaciół przez Pacyfik na tratwie. Wszyscy twierdzili, że to niemożliwe, ale on się uparł i...

Film Kon-Tiki to ekranizacja prawdziwych wydarzeń. To osobista opowieść o pełnej przygód wyprawie, która na zawsze zmieniła ludzi biorących w niej udział, a której akcja rozgrywa się w wielu malowniczych miejscach takich jak: Norwegia, Polinezja, USA, Peru i na Pacyfiku.

...film) cast wyprawa kon-tiki (2012) cda kon tiki 2012 chomikuj kon-tiki (2012) csfd kon tiki 2012 cda kon-tiki.2012.dvdrip.xvid.5rff english subs subtitles kon.tiki.2012_hdrip__ scarabey.org subtitles kon-tiki (2012) hd izle kon-tiki 2012 hrvatski titlovi hải trình kon tiki 2012 kon-tiki (2012) ลอยทะเ.

Takich wypraw jak „Kon-Tiki" było jeszcze kilkanaście i wszystkie wykazały, że prymitywne ludy epoki kamiennej mogły żeglować przez oceany, wykorzystując prądy morskie i pasaty. „Kon-Tiki" przewiozła kosze roślin, które w podróży zakiełkowały i dotrwały do wysp Polinezji w dobrym stanie.

Wyprawa Kon-Tiki / Kon-Tiki online pl. Rok: 2012. Razem z pięcioma innymi śmiałkami wyrusza w rejs przez Pacyfik, za środek transportu mając drewnianą tratwę o nazwie Kon-Tiki. Lektor. Wysoka. cda.pl dodane 01:18 26-11-2020.

Режиссер: Хоаким Роннинг. В ролях: Пол Сверре Валхейм Хаген, Андерс Баасмо Кристиансен, Тобиас Зантельман и др. Язык: RU.

Dramat, przygodowy. Director: Joachim Rønning, Espen Sandberg. Starring: Pål Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Tobias Santelmann and others. Młody Norweg wyrusza tratwą na wyprawę przez Pacyfik, by udowodnić swoją teorię dotyczącą zaludnienia Polinezji.

Wyprawa Kon-Tiki" została przetłumaczona na ponad 70 języków i sprzedano dziesiątki milionów jej egzemplarzy. Film o tym samym tytule, nakręcony przez zespół podczas wyprawy w 1951 r., zdobył Oscara za najlepszy film dokumentalny. Jest on stale wyświetlany w Muzeum Kon-Tiki.

Wyprawa będzie nosić nazwę Kon-Tiki, bowiem tak nazywać miał się legendarny przywódca, który poprowadził swój lud tą samą trasą kilkaset lat wcześniej. czytaj więcej.

Joanna Jagiełło. „A oto tratwa Kon-Tiki. Zbudowana jak 1500 lat temu. Ta sama metoda i te same materiały. Bez metalu, plastiku, drutu, wiertarki. Kadłub z drewna balsa, lekkiego jak korek, do tego tylko liny konopne. Pokład z bambusa.

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych. W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

Aby udowodnić tę rewolucyjną tezę, Thor decyduje się na desperacki krok. Razem z pięcioma innymi śmiałkami (z których tylko jeden zna się na żeglarstwie) wyrusza w rejs przez Pacyfik, za środek transportu mając drewnianą tratwę o nazwie Kon-Tiki. Do pokonania mają 8.000 kilometrów.

The Kon-Tiki raft (named for Tiki's Peruvian title) set off, with Heyerdahl and five other men—four other Norwegians and one Swede—from Peru only after the end of World War II. Just a little over 90 days later, it arrived in the Polynesian islands, just the way Tiki (or Kon-Tiki) might have done, centuries...

WyprawaKon-Tiki" przyniosła sławę jej pomysłodawcy i dowódcy. Była przedsięwzięciem niezwykle śmiałym i ryzykownym, ale wykazała, że można przepłynąć tratwą z Ameryki Południowej do Polinezji. Nie wszyscy jednak podzielają opinię Heyerdahla, że ludność Polinezji jest pochodzenia...

Kon-Tiki wyprawa była podróż przez 1947 tratwie po drugiej stronie Oceanu Spokojnego z Ameryki Południowej do Polinezji, prowadzony przez norweski badacz i pisarz Thor Heyerdahl .

Film Kon-Tiki to ekranizacja prawdziwych wydarzeń. To osobista opowieść o pełnej przygód wyprawie, która na zawsze zmieniła ludzi, którzy brali w niej udział, a której akcja rozgrywa się w wielu malowniczych miejscach takich jak: Norwegia, Polinezja, USA, Peru i na Pacyfiku. Kon-Tiki to epicka...

Wyprawa Kon-Tiki - opis, recenzje, zdjęcia, zwiastuny i terminy emisji w TV. Thor Heyerdahl wyrusza w podróż przez Pacyfik, by udowodnić swoją teorię, że pierwszymi osadnikami w Polinezji byli przybysze z Ameryki Płd.

Wyprawa Kon-Tiki jest najdroższą norweską produkcją w historii tego kraju, a jej budżet w przeliczeniu na walutę amerykańską sięga jedynie 15 mln dolarów. Wbrew wielu radom Wyprawy Kon-Tiki nie kręcono w studiu, ale na otwartym morzu, co dodatkowo znacznie podniosło poziom trudności realizacji.

Wyprawa Kon-Tiki - Kon-Tiki (2012). Zakazane owoce - Kielletty hedelma (2009) BRAK. Wyprawa Kon-Tiki - Kon-Tiki (2012). Galeria Lista plików. sortuj według

Również "Wyprawa Kon-Tiki" Joachima Ronninga i Espena Sandberga otrzymała nominację do tej prestiżowej statuetki w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Rok 1947. Młody norweski antropolog Thor Heyerdahl (Pal Sverre Hagen) opracowuje teorię, podważającą uznawane dotychczas wyniki...

Przygodowy. Director: Espen Sandberg, Joachim Ronning. Starring: Agnes Kittelsen, Pal Sverre Valheim Hagen. 1947 rok. Zmęczony wojną świat z zapartym tchem śledzi wyprawę, która śmiało można określić mianem "misji niemożliwej".

Wyprawa Kon-Tiki. Norweski poszukiwacz przygód, Thor Heyerdahl, po raz pierwszy spotkał się z mieszkańcami Oceanii i ich historią podczas swojego dobrowolnego wygnania.

Wyprawa Kon-Tiki - książka Thora Heyerdahla o wyprawie przez Ocean Spokojny na tratwie Kon-Tiki w 1947 roku. Podczas wyprawy został również nakręcony film, nagrodzony w roku 1952 Oscarem w kategorii „najlepszy film dokumentalny".Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/pwojczyn/domains/filmy-tv.pl/public_html/rootfolder/hooks/wikipedia.php on line 113

About wyprawa kon tiki cda

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly